III. Dani Petra Miloša: Prva nagrada dodijeljena Denisu i Aniti Peričić iz Varaždina (foto/video)

TNT GROUP

U Tomislavgradu je nedavno održana manifestacija “III. Dani Petra Miloša” na kojoj su dodijeljene nagrade za tri najbolje kratke priče. Evo ko su autori nagrađenih priča:

  1. Denis i Anita Peričić iz Varaždina, za priču Imagine

2. Nada Galant iz Pule, za priču Grijač donji

3. Ankica Šarčević iz Rame, za priču Potop Rame i ljubavi

Petar Miloš bio je naš sugrađanin, član Društva hrvatskih književnika Herceg Bosne, čije je književno stvaralaštvo nadilazilo njegov rodni zavičaj, Bosnu i Hercegovinu, pa čak i Republiku Hrvatsku.

Prošlogodišnji pobjednik Tomislav Majić istakao je kako niko nije tako vjerno dočarao dušu ovdašnjeg čovjeka kao Petar, njegove želje, nade, ali i ograničenja.

Ivan Baković, predsjednik Društva hrvatskih književnika Herceg Bosne, istakao je važnost isticanja pojedinaca kao uzora o kojima pričamo svojoj djeci.

“Ljudi poput Petra Miloša su tvorci Duvanjskog identiteta i trebamo čuvati uspomenu na njih. Zbog toga smo osnovali ovu nagradu, kako bismo na taj način sačuvali uspomenu na Petra”, istakao je Baković te uručio zahvalnicu Danijeli Papić, ravnateljici Kulturno-informativnog centra Tomislavgrad, za njen doprinos ovom projektu.

Posebno zanimljiv dio programa bio je nastup članova HKUD Crvenice, koji su izveli nekoliko igrokaza inspirisanih tekstovima Petra Miloša.

Društvo hrvatskih književnika Herceg Bosne, u saradnji s Kulturno-informativnim centrom Tomislavgrad, raspisalo je natječaj za književnu Nagradu za kratku priču Petra Miloša. U okviru zadatog roka na natječaj je pristiglo stotinu i devet priča od isto toliko autora. Nagrađene priče bit će objavljene u Osvitu, časopisu DHK HB posvećenom književnosti, kulturi i društvenim temama.


 









 

Objava III. Dani Petra Miloša: Prva nagrada pripala Denisu i Aniti Peričić iz Varaždina (foto/video) pojavila se prvi puta na Tomislav City.

Izvor: ( tomislavcity.com / Hum.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima