Ante Pokrajčić trijumfuje na trećoj Posuškoj desetki

TNT GROUP

U nedjelju se održalo treće međunarodno natjecanje u trčanju u Posušju, Posuška desetka, koje je okupilo oko 200 trkača svih uzrasta. Utrke su podijeljene po kategorijama, a za odrasle je bila utrka od 10 kilometara s 62 trkača. Pobjednik muške konkurencije bio je Ante Pokrajčić, dok je u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila Emina Alagić. Druga kategorija bila je štafetna utrka, koju su osvojili Tomislav Kopač i Marko Lončar Pendo. U kategoriji djece sudjelovalo je oko 130 djece, podijeljeno po starosnim skupinama. Cilj manifestacije bio je promoviranje zdravog načina života kroz trčanje.

Natjecanje je organizirao Atletski klub „Volim trčanje“, a nagradni fond ove godine nije postojao jer se natjecanje boduje u okviru lige koja će trajati kroz nekoliko gradova u Bosni i Hercegovini. Pobjednik lige će dobiti nagradu od 10.000 KM. Manifestacija je privukla veliki broj sudionika, s nadom u još veći broj natjecatelja sljedeće godine.