Raduje činjenica da je nova školska godina u Županiji Zapadnohercegovačkoj započela s lijepim vijestima. Demografske mjere koje su stupile na snagu proteklih godina dovele su do pozitivnog trenda upisa, a posebno je radostan povratak mladih.
Očekuje se još veći broj učenika jer se i dalje primaju zahtjevi za nostrifikaciju svjedodžbi. Ove godine u prvu osnovnu školu upisano je 128 učenika u prve razrede, što je 12 učenika više nego prošle godine.
Raduje činjenica da se vraća nešto više od tisuću i sto učenika, koji su prethodno živjeli i radili u Širokom Brijegu, a nakon nekoliko godina se vratili na svoje ognjište.
Početak nove školske godine obilježen je reformama u obrazovnom sustavu. Javna rasprava o nacrtu zakona o srednjem stručnom obrazovanju zakazana je za sutra, a eksperimentalna primjena kurikularne reforme već je započela u gimnaziji u Grudama.
Cilj reforme je olakšati učenicima pronalazak posla nakon završetka stručnog obrazovanja te im omogućiti konkurentnost na tržištu rada. Ministrica je izrazila zadovoljstvo pozitivnim trendom i najavila da će vlada poduzeti sve mjere kako bi se taj trend nastavio i u budućnosti.
Više informacija možete pronaći na stranici Radiotelevizije Herceg-Bosne.
Post Sve je veći broj učenika povratnika u Županiji Zapadnohercegovačkoj je prvi puta viđen na Grude Online.
Izvor: ( www.grude-online.info / Hum.ba )



