NIJE SE POMAKAO PET GODINA: Australac pretrpio povratak, namučio Đokovića

TNT GROUP

NIJE GA OTIŠAO PET GODINA: Trijumfalan povratak, Australac namučio Đokovića

Novak Đoković iz Srbije uspio je da se plasira u treće kolo Mastersa u Indian Wellsu. Nakon dvosatne borbe, pobjedio je Australca Aleksandra Vukića rezultatom 2:1. Posljednji put je igrao na ovom turniru 2019. godine.

Po setovima 6:2, 5:7, 6:3. Ovo je bio Đokovićev prvi meč nakon poraza u polufinalu Australian Opena od Janika Sinera krajem siječnja.

Đoković je odmah na početku napravio break. Vodio je 2:0. Kasnije u setu je ponovo napravio break. Rezultat je bio 5:2 u njegovu korist.

Nakon 35 minuta igre, Đoković je imao prednost od 1:0 u setovima protiv prvog igrača svijeta. U drugom setu, Vukić je poveo 3:0, ali Đoković se uspio vratiti na 3:3, da bi protivnik ponovo napravio break u 12. igri za izjednačenje na 1:1.

Zahvaljujući dva propuštena servisa, Đoković je došao do pobjede i susreta u trećem kolu protiv mladog Talijana Luca Nardija.

Izvor: ( javno.ba / Hum.ba )