Španjolska trijumfovala nad Hrvatskom u otvarajućoj utakmici Eura

TNT GROUP

Hrvatska je na početku Europskog prvenstva doživjela težak poraz protiv Španjolske rezultatom 3:0. Izabranici Zlatka Dalića su se suočili s katastrofalnim prvom poluvremenom u kojem su Španjolci postigli tri gola i osigurali pobjedu. Strijelci su bili Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Dani Carvajal.

Brzi golovi Španjolske

Španjolska je bolje krenula u utakmicu, dominirala posjedom lopte i pritiskom stvarala probleme Dalićevoj ekipi, ali Hrvatska se probudila oko 15. minute te je došlo do izvjesne ravnoteže bez značajnih prilika za gol.

Ipak, u 29. minuti hrvatski igrači su napravili grešku na sredini terena, koju su Španjolci kaznili. Fabian Ruiz je sjajnim dodavanjem pronašao Alvara Moratu, koji je iskoristio priliku između hrvatskih braniča i sigurno završio pred golmanom Dominikom Livakovićem.

Samo tri minute kasnije, stigao je novi udarac za Hrvatsku. Ruiz je nakon asistencije postao strijelac. Primio je loptu na rubu šesnaesterca, izveo nekoliko driblinga i neobranjivo pogodio kut Livakovićevog gola.

Novi udarac na kraju prvog poluvremena

Nakon toga, Hrvatska je imala nekoliko prilika. U 33. minuti Unai Simon je sjajno obranio udarac Marcela Brozovića, dok je Lovro Majer pogodio vanjsku stranu mreže. Osam minuta kasnije, Ante Budimir je zakasnio na nekoliko metara od gola na ubacivanje Joška Gvardiola.

Pred kraj prvog poluvremena, Španjolci su tuž Mučki dali još jedan udarac Hrvatskoj. Lamine Yamal je poslao loptu s desne strane nakon kratkog kornera, a Dani Carvajal je ostao sam na petercu i lako svladao nemoćnog hrvatskog golmana.

Hrvatska promašila penal

U drugom poluvremenu, Španjolska je bila blizu četvrtog gola. Najprije je Livaković sjajno obranio udarac Laminea Yamala, ali je Alvaro Morata sa nekoliko metara udaljenosti promašio cijeli gol.

Minutu kasnije, Hrvatska je imala veliku priliku. Nakon dugog napada, udarac Josipa Stanišića je blokirao Marc Cucurella, dok je slično bilo i kod pokušaja glavom Andreja Kramarića iz blizine.

Najveća prilika za gol Hrvatske se javila u 80. minuti. Lovro Majer je iskoristio grešku Unaija Simona, ukrao mu loptu, a Rodri je oborio Bruna Petkovića pred praznim golom i izazvao penal.

Ipak, Simon je obranio udarac s bijele tačke, a gol Brunu Petkovića u nastavku akcije je poništen zbog preranog ulaska Ivana Perišića u šesnaesterac pri izvođenju penala.

Pobjeda Španjolske nad Hrvatskom u otvarajućoj utakmici Eura prvi put je opisana na Grude Online.