U sportu je sve moguće, pa čak i da dostignemo Izviđača.

TNT GROUP

Rukometaši banjalučkog Borca su ostvarili još jednu uvjerljivu pobjedu protiv Čapljine, ovoga puta gostujući rezultatom 34:17, u 17. kolu Premijer lige.

Nakon jesenjeg susreta gdje su domaćini poraženi sa 43:22, ekipa Čapljine je pružila bolji otpor, posebno u prvom dijelu utakmice koji je završen rezultatom 12:8 u korist igrača Borca pod vođstvom trenera Irfana Smajlagića.

Naime, Čapljina je ostvarila četiri promašena sedmerca u prvom dijelu dok je Nebojša Grahovac ostvario 10 obrana, dok su golmani Čapljine imali samo jednu. Unatoč tome, razlika u rezultatu nije bila veća u korist Borca.

U drugom poluvremenu, Borac je dominirao i osvojio period rezultatom 22:9. Najbolji strijelac meča bio je Vladan Đurđević sa 12 golova, dok su Grahovac (11) i Slađan Subotić (4) sakupili ukupno 15 obrana za Borac.

Ovaj susret je bio priprema za derbi utakmicu 18. kola između Borca i Izviđača.

Trener Borca Irfan Smajlagić je izjavio:

“Zanimljiva utakmica, u prvom dijelu smo se tražili, u drugom smo se našli. Isprobavali smo neke taktičke varijante, povećali smo roster igrača i rješavali probleme. Čapljina je dobra ekipa za prvih deset minuta, ali mora raditi puno više za ozbiljniji rukomet.”

Postupak ozljede zgloba Gorana Laste u prvom poluvremenu predstavljao je hendikep za Čapljinu, dok je Zlatko Ševo iz tima Izviđača pružio dobru igru sa pet golova.

Derbi utakmica 17. kola je završena susretom Leotara i Gračanice, gdje je domaćin iz Gračanice poražen rezultatom 28:26.

U prvom dijelu prvenstva, Leotar nije ostvario pobjedu, nakon poraza od Hercegovine i remija sa Borcem. Vladimir Stanković sa 16 pogodaka predstavljao je heroja meča za Leotar, dok je golman Knežević upisao 20 obrana. Omer Mehmedović je sa 8 golova bio najbolji strijelac za Gračanicu.

Parovi 18. kola uključuju dvoboj Borca i Izviđača, što će biti jedno od ključnih susreta sezone.

The post SMAJLAGIĆ: U sportu je sve moguće pa i da stignemo Izviđač appeared first on Dnevni.ba.